Licensed to Northumberland Aquatic Club
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 25/02/2018 04:38 PM
            2018 NORAC Performance Meet - 24/02/2018 to 25/02/2018             
                                    Results                                    
 
Event 27  Girls 8 & Under 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Decloux, Makenzie          8 LLSC                 1:02.19      59.48        
  2 Lacourciere, Genevieve     8 WD                   1:04.30    1:00.12        
  3 Card, Kaitlyn              8 WD                   1:08.47    1:08.57        
  4 Lowell, Isabella           8 LLSC                 1:19.75    1:13.46        
 
Event 27  Girls 9-10 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dentinger, Kate           10 WD                     54.34      50.80        
  2 Stefuroczki, Abigail A    10 WD                   1:15.00      51.44        
  3 Peter, Chloe               9 NORAC                     NT      52.44        
  4 King, Meaghan             10 LLSC                   55.40      53.94        
  5 Walters, Somer            10 NORAC                1:04.00      53.98        
  6 Coronado, Eva L            9 WD                   1:10.00      54.56        
  7 Knott, Kristen            10 NORAC                  59.31      56.73        
  8 Hart, Marley               9 LLSC                 1:06.79    1:04.44        
 
Event 28  Boys 8 & Under 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Weir, Evan                 8 LLSC                 1:04.75      54.00        
 
Event 28  Boys 9-10 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mitchell, Wade            10 OSHAC                  49.07      49.56        
  2 Deryaw, Ethan             10 NORAC                1:00.25      52.23        
  3 Dew, Connor                9 NORAC                     NT      57.64        
  4 Karthikeyan, Shakthii      9 WD                   1:11.01    1:03.45        
  5 Ladygin, Vladimir V        9 WD                   1:15.00    1:04.37        
  6 Barari, Parsa             10 WD                   1:06.91    1:11.49        
  7 Guitard, Ronin            10 NORAC                1:20.94    1:23.19        
 
Event 29  Girls 11-12 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Decloux, Madison          12 LLSC                 1:26.64    1:24.88        
      40.69   44.19                                                
  2 Dimoglou, Violet          12 LLSC                 1:27.11    1:26.06        
      41.76   44.30                                                
  3 Wintels, Jewel            11 LLSC                 1:27.80    1:26.67        
      41.87   44.80                                                
  4 VanHalteren, Madelyn      12 LLSC                 1:29.89    1:30.45        
      43.75   46.70                                                
  5 Thomas, Jillian           11 NORAC                1:41.70    1:32.48        
      44.83   47.65                                                
  6 Trinidad, Abygail         11 OSHAC                1:40.77    1:36.37        
      47.49   48.88                                                
  7 Rochon, Summer            12 NORAC                1:51.69    1:37.89        
      45.62   52.27                                                
  8 Nadeau, Natalie           11 OSHAC                     NT    1:40.10        
      48.06   52.04                                                
  9 Broersma, Chanelle        12 OSHAC                1:45.46    1:41.12        
      50.32   50.80                                                
 10 Mallevaey, Eva            12 OSHAC                2:03.54    1:46.72        
      51.62   55.10                                                
 11 Linton, Maria             11 NORAC                     NT    1:46.95        
      53.16   53.79                                                
 12 Ste Marie, Isabella       11 WD                   1:45.74    1:49.56        
      52.75   56.81                                                
 13 Chaloux, Jade             11 WD                   2:02.03    1:57.54        
      53.37 1:04.17                                                
 14 Briden, Ava               12 WD                   2:06.27    2:03.69        
      59.31 1:04.38                                                
 -- Woodbury, Kya             11 NORAC                     NT         DQ        
 
Event 29  Girls 13-14 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ross, Mackenzie           13 NORAC                1:24.58    1:18.09        
      36.34   41.75                                                
  2 Lebel, Zoë                13 NORAC                1:29.50    1:21.81        
      40.31   41.50                                                
  3 Johnson, Hilary           13 NORAC                1:25.23    1:22.02        
      38.31   43.71                                                
  4 Fisher, Abigail           14 OSHAC                1:31.02    1:28.34        
      42.44   45.90                                                
  5 Lack, Josephine           13 OSHAC                1:45.73    1:31.91        
      45.62   46.29                                                
  6 Wannack, Olivia           13 OSHAC                1:51.55    1:47.31        
      51.62   55.69                                                
  7 Bain, Megan               13 LLSC                 1:54.03    1:47.56        
      52.94   54.62                                                
  8 SearleS8SB8SM8, Ava       13 WD                   2:00.46    2:03.31        
    1:00.15 1:03.16                                                
 
Event 29  Girls 15 & Over 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Partington, Lindsey       17 NORAC                1:15.00    1:18.00        
      38.00   40.00                                                
  2 Gillberry, Mya            16 NORAC                1:24.13    1:22.19        
      35.50   46.69                                                
  3 Gomes, Carly              17 NORAC                1:16.58    1:22.55        
      40.00   42.55                                                
  4 Johnson, Hannah           15 NORAC                1:22.00    1:22.83        
      40.06   42.77                                                
  5 Goupil, Beatrice          16 NORAC                1:20.89    1:23.69        
      39.62   44.07                                                
  6 Martin, Makayla           16 NORAC                1:34.25    1:35.00        
      47.12   47.88                                                
  7 Wilson, Tristin           15 NORAC                1:35.80    1:36.84        
      47.14   49.70                                                
  8 DePasquali, Mya           16 OSHAC                1:48.26    1:43.79        
      49.75   54.04                                                
 -- McFadden, Allison         16 LLSC                 2:04.36         DQ        
 
Event 30  Boys 11-12 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Simoes, Cristiano         11 OSHAC                1:54.73    1:37.83        
      47.00   50.83                                                
  2 Hutchinson, Blake         11 OSHAC                2:03.11    1:51.58        
      53.25   58.33                                                
  3 White, Max                11 WD                   1:48.24    1:51.80        
      53.49   58.31                                                
  4 Walker, Jackson           11 NORAC                2:02.07    1:56.60        
      57.94   58.66                                                
 -- Manuel, Gus J             11 WD                   2:12.31         DQ        
 
Event 30  Boys 13-14 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Veurtjes, Ryan            13 OSHAC                1:29.81    1:31.75        
      44.69   47.06                                                
  2 Harris, Adam              14 OSHAC                     NT    1:50.22        
      52.63   57.59                                                
 
Event 30  Boys 15 & Over 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stever, Aidan             15 NORAC                1:05.78    1:08.49        
      32.78   35.71                                                
  2 Moyer, Nicholas           17 NORAC                1:17.67    1:18.72        
      37.50   41.22                                                
  3 Lucas, Simon              17 NORAC                1:31.00    1:35.06        
      44.28   50.78                                                
 
Event 31  Girls 8 & Under 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Decloux, Makenzie          8 LLSC                 2:15.77    2:06.71        
    1:02.13 1:04.58                                                
  2 Thomas, Delyth             8 NORAC                     NT    2:34.27        
    1:13.57 1:20.70                                                
  3 Hachem, Chloe              8 WD                        NT    2:35.56        
    1:12.03 1:23.53                                                
  4 Peter, Kenzie              7 NORAC                     NT    2:39.18        
    1:15.88 1:23.30                                                
  5 Herron, Alyse              7 NORAC                     NT    2:46.75        
    1:19.44 1:27.31                                                
  6 Lacourciere, Genevieve     8 WD                   3:18.55    2:54.38        
    1:19.51 1:34.87                                                
  7 Johnson, Lucy              8 NORAC                     NT    3:12.01        
    1:30.56 1:41.45                                                
 
Event 31  Girls 9-10 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Baglole, Rowan A          10 WD                   2:01.41    1:54.56        
      55.20   59.36                                                
  2 Clancy, Hayley            10 WD                   2:01.85    1:55.14        
      55.44   59.70                                                
  3 Dentinger, Kate           10 WD                   2:03.78    1:58.62        
      56.54 1:02.08                                                
  4 Ljuckanov, Lily           10 WD                        NT    1:59.62        
      56.95 1:02.67                                                
  5 Patterson, Charlotte      10 NORAC                2:02.83    2:00.19        
      58.20 1:01.99                                                
  6 Morin, Beatrix             9 OSHAC                     NT    2:03.82        
      59.00 1:04.82                                                
  7 Thomas, Madeline R        10 WD                   2:02.41    2:04.12        
      58.94 1:05.18                                                
  8 King, Meaghan             10 LLSC                      NT    2:05.69        
    1:00.00 1:05.69                                                
  9 Goodall, Emily            10 NORAC                2:10.50    2:07.25        
      58.94 1:08.31                                                
 10 Herron, Ariana             9 NORAC                2:20.56    2:15.88        
    1:02.27 1:13.61                                                
 11 Coronado, Eva L            9 WD                        NT    2:16.56        
    1:02.88 1:13.68                                                
 12 Stefuroczki, Abigail A    10 WD                        NT    2:16.66        
    1:04.62 1:12.04                                                
 13 Lebel, Olivia             10 NORAC                2:31.75    2:17.40        
    1:07.34 1:10.06                                                
 14 Peter, Chloe               9 NORAC                     NT    2:23.83        
    1:07.32 1:16.51                                                
 15 Guité, Aleya               9 NORAC                2:25.94    2:29.25        
    1:10.69 1:18.56                                                
 
Event 32  Boys 8 & Under 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thomas, Evan               8 NORAC                2:55.55    2:33.06        
    1:13.07 1:19.99                                                
 
Event 32  Boys 9-10 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wintels, Daniel           10 LLSC                 1:49.68    1:51.18        
      50.64 1:00.54                                                
  2 Merepeza, Tristan          9 NORAC                2:16.94    2:08.50        
    1:02.56 1:05.94                                                
  3 Davidson, Andrew           9 WD                   2:30.21    2:09.25        
    1:02.51 1:06.74                                                
  4 Deryaw, Ethan             10 NORAC                     NT    2:10.69        
      59.62 1:11.07                                                
  5 Karthikeyan, Shakthii      9 WD                   2:28.87    2:25.62        
    1:06.75 1:18.87                                                
  6 Barari, Parsa             10 WD                   2:45.20    2:35.19        
    1:14.56 1:20.63                                                
  7 Mitchell, Wade            10 OSHAC                2:34.49    2:47.64        
    1:18.13 1:29.51                                                
 -- Ladygin, Vladimir V        9 WD                        NT         DQ        
 
Event 33  Girls 11-12 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Decloux, Madison          12 LLSC                 3:33.41    3:22.69        
      47.37   51.25   52.57   51.50                                
  2 Wintels, Jewel            11 LLSC                 3:33.45    3:24.21        
      44.09   52.80   54.50   52.82                                
  3 Golden, Malone            11 LLSC                 3:56.43    3:39.75        
      48.50   57.87   58.26   55.12                                
  4 Broersma, Chanelle        12 OSHAC                3:51.91    3:41.43        
      50.55   57.47   57.65   55.76                                
  5 VanHalteren, Madelyn      12 LLSC                 3:43.76    3:41.44        
      49.37   58.19   57.85   56.03                                
  6 El Bekkali, Ayah          11 WD                        NT    4:03.25        
      54.09 1:01.98 1:05.31 1:01.87                                
  7 Guitard, Isabelle         12 NORAC                     NT    4:34.83        
      59.54 1:11.94 1:12.28 1:11.07                                
  8 Sethi, Nadia              12 WD                   4:30.91    4:40.88        
    1:00.75 1:10.87 1:15.38 1:13.88                                
  9 Chaloux, Jade             11 WD                        NT    4:41.07        
    1:02.06 1:14.00 1:17.07 1:07.94                                
 10 Woodbury, Kya             11 NORAC                     NT    5:24.69        
    1:13.75 1:24.37 1:25.13 1:21.44                                
 
Event 33  Girls 13-14 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jones, Megan              13 NORAC                3:11.79    3:14.65        
      42.94   51.12   51.38   49.21                                
  2 Lack, Josephine           13 OSHAC                3:38.80    3:29.86        
      48.33   53.69   55.31   52.53                                
  3 Tavoularis, Tara K        13 WD                        NT    3:31.58        
      49.00   53.88   55.58   53.12                                
  4 Lloyd, Emery              13 WD                   3:46.92    3:39.81        
      48.19   57.31   57.34   56.97                                
  5 Fisher, Abigail           14 OSHAC                3:56.58    3:50.69        
      51.63   58.68 1:01.08   59.30                                
  6 Guite, Breann             13 NORAC                4:31.55    4:22.63        
      58.12 1:10.18 1:08.29 1:06.04                                
 
Event 33  Girls 15 & Over 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jones, Rebecca            17 NORAC                2:51.20    2:53.25        
      38.19   46.27   43.99   44.80                                
  2 Wilson, Tristin           15 NORAC                3:38.81    3:38.88        
      39.83 1:05.61   55.31   58.13                                
  3 McFadden, Allison         16 LLSC                 4:03.07    4:04.12        
      55.50 1:02.76 1:03.80 1:02.06                                
 
Event 34  Boys 11-12 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lamoureux, Vance          11 NORAC                     NT    4:32.49        
    1:00.69 1:10.62 1:10.88 1:10.30                                
 
Event 34  Boys 13-14 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Doyle, Colin              14 OSHAC                3:49.96    3:36.24        
      48.19   55.06   57.61   55.38                                
  2 Lamoureux, Ozzy           13 NORAC                4:28.56    3:57.94        
      53.37 1:02.63 1:03.06   58.88                                
  3 Barrie, Emmanuel          13 NORAC                     NT    4:00.16        
      52.52 1:03.13 1:03.01 1:01.50                                
 
Event 34  Boys 15 & Over 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Atkinson, William         15 OSHAC                3:46.28    3:37.90        
      49.21   56.63   56.42   55.64                                
 
Event 35  Girls 8 & Under 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Johnson, Lucy              8 NORAC                  59.75      55.37        
  2 Card, Kaitlyn              8 WD                   1:01.47      57.19        
  3 Thomas, Delyth             8 NORAC                1:03.06    1:00.00        
  4 Herron, Alyse              7 NORAC                  57.94    1:02.32        
  5 Lowell, Isabella           8 LLSC                 1:14.79    1:04.88        
  6 Peter, Kenzie              7 NORAC                1:07.12    1:05.69        
 
Event 35  Girls 9-10 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gallant, Tayissa          10 WD                     42.02      40.25        
  2 Stefuroczki, Abigail A    10 WD                   1:15.00      41.47        
  3 Morin, Beatrix             9 OSHAC                     NT      44.37        
  4 Knott, Kristen            10 NORAC                  56.38      45.44        
  5 Thomas, Madeline R        10 WD                     43.66      47.22        
  6 Ljuckanov, Lily           10 WD                     48.66      47.75        
  7 King, Meaghan             10 LLSC                   48.33      49.08        
  8 Coronado, Eva L            9 WD                   1:10.00      50.55        
  9 Goodall, Emily            10 NORAC                  49.75      50.60        
 10 Guité, Aleya               9 NORAC                  48.83      50.76        
 11 Hart, Marley               9 LLSC                 1:02.50      58.59        
 
Event 35  Girls 11-12 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Decloux, Madison          12 LLSC                   34.43      33.05        
  2 Dimoglou, Violet          12 LLSC                   33.63      33.27        
  3 Wintels, Jewel            11 LLSC                   34.52      34.25        
  4 Golden, Malone            11 LLSC                   36.21      36.37        
  5 VanHalteren, Madelyn      12 LLSC                   39.16      36.76        
  6 El Bekkali, Ayah          11 WD                     42.33      37.57        
  7 Nadeau, Natalie           11 OSHAC                  43.40      38.63        
  8 Trinidad, Abygail         11 OSHAC                  38.60      38.67        
  9 Thomas, Jillian           11 NORAC                  41.50      39.19        
 10 Broersma, Chanelle        12 OSHAC                  39.07      40.03        
 11 Ste Marie, Isabella       11 WD                     42.69      40.61        
 12 Mallevaey, Eva            12 OSHAC                  50.57      41.83        
 13 Sethi, Nadia              12 WD                     47.42      47.37        
 
Event 36  Boys 8 & Under 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Weir, Evan                 8 LLSC                   58.85      54.19        
 
Event 36  Boys 9-10 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wintels, Daniel           10 LLSC                   38.76      37.56        
  2 Deryaw, Ethan             10 NORAC                  50.88      43.44        
  3 Merepeza, Tristan          9 NORAC                  49.31      45.19        
  4 Ladygin, Vladimir V        9 WD                   1:15.00      57.56        
  5 Dew, Connor                9 NORAC                     NT    1:08.65        
  6 Guitard, Ronin            10 NORAC                1:26.69    1:20.25        
 
Event 36  Boys 11-12 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Simoes, Cristiano         11 OSHAC                  44.24      42.80        
  2 White, Max                11 WD                     43.63      43.12        
  3 Hutchinson, Blake         11 OSHAC                  43.79      43.42        
  4 Walker, Jackson           11 NORAC                     NT      47.06        
  5 Hislop-PSPI, Emmett       11 NORAC                1:08.50    1:11.69        
 
Event 37  Girls 13-14 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Teno, Abigail             14 NORAC                  27.16      27.58        
  2 Johnson, Hilary           13 NORAC                  32.99      32.09        
  3 Lebel, Zoë                13 NORAC                  33.12      32.19        
  4 Guite, Breann             13 NORAC                  35.34      34.18        
  5 Fisher, Abigail           14 OSHAC                  34.54      34.69        
  6 Lack, Josephine           13 OSHAC                  37.28      36.44        
  7 Tavoularis, Tara K        13 WD                     39.21      36.83        
  8 Lloyd, Emery              13 WD                     38.05      38.68        
  9 Wannack, Olivia           13 OSHAC                  42.61      39.51        
 10 Bain, Megan               13 LLSC                   45.61      42.25        
 11 SearleS8SB8SM8, Ava       13 WD                     47.76      48.60        
 
Event 37  Girls 15 & Over 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jones, Rebecca            17 NORAC                  28.86      30.44        
  2 Johnson, Hannah           15 NORAC                  30.71      31.21        
  3 Goupil, Beatrice          16 NORAC                  31.88      31.56        
  4 Gomes, Carly              17 NORAC                  30.02      31.69        
  5 Partington, Lindsey       17 NORAC                  30.19      32.06        
  6 Gillberry, Mya            16 NORAC                  31.72      32.56        
  7 Woodford, Brianna         15 OSHAC                  34.18      34.21        
  8 DePasquali, Mya           16 OSHAC                  39.67      38.44        
  9 Martin, Makayla           16 NORAC                     NT      38.72        
 10 McFadden, Allison         16 LLSC                   41.27      42.27        
 
Event 38  Boys 13-14 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lamoureux, Ozzy           13 NORAC                  36.23      34.88        
  2 Veurtjes, Ryan            13 OSHAC                  37.09      35.83        
  3 Barrie, Emmanuel          13 NORAC                     NT      36.85        
  4 Harris, Adam              14 OSHAC                  43.63      38.19        
  5 Doyle, Colin              14 OSHAC                  39.93      40.25        
 
Event 38  Boys 15 & Over 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moyer, Nicholas           17 NORAC                  28.85      29.18        
  2 Atkinson, William         15 OSHAC                  36.70      36.73        
  3 Lucas, Simon              17 NORAC                  35.56      36.76        
 
Event 39  Girls 12 & Under 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lindsay Lightningbolts SC  'A'                    2:19.00    2:22.91        
     1) Wintels, Jewel 11               2) Golden, Malone 11              
     3) Dimoglou, Violet 12             4) Decloux, Madison 12            
       36.33    37.20    34.37    35.01                                    
  2 Northumberland Aquatic Club  'D'                  3:36.66    3:04.12        
     1) Woodbury, Kya 11                2) Rochon, Summer 12              
     3) Guitard, Isabelle 12            4) Thomas, Jillian 11             
       57.75  2:06.37                                                      
  3 Northumberland Aquatic Club  'B'                  3:19.84    3:15.06        
     1) Goodall, Emily 10               2) Linton, Maria 11               
     3) Guité, Aleya 9                  4) Herron, Ariana 9               
       50.44  2:24.62                                                      
  4 Northumberland Aquatic Club  'C'                  3:42.38    3:16.33        
     1) Walters, Somer 10               2) Knott, Kristen 10              
     3) Lebel, Olivia 10                4) Patterson, Charlotte 10        
       46.66    44.93    57.80    46.94                                    
  5 Northumberland Aquatic Club  'A'                  4:07.87    4:06.31        
     1) Johnson, Lucy 8                 2) Thomas, Delyth 8               
     3) Peter, Kenzie 7                 4) Herron, Alyse 7                
       58.37  1:01.42  1:04.53  1:01.99                                    
 
Event 40  Boys 12 & Under 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Northumberland Aquatic Club  'B'                       NT    3:35.06        
     1) Walker, Jackson 11              2) Lamoureux, Vance 11            
     3) Hislop-PSPI, Emmett 11          4) Merepeza, Tristan 9            
       48.99    44.16  1:16.42    45.49                                    
  2 Northumberland Aquatic Club  'A'                       NT    3:39.00        
     1) Dew, Connor 9                   2) Deryaw, Ethan 10               
     3) Guitard, Ronin 10               4) Thomas, Evan 8                 
       55.38    45.24  1:09.79    48.59                                    
 
Event 41  Girls 13 & Over 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Northumberland Aquatic Club  'B'                  1:59.78    2:02.62        
     1) Gomes, Carly 17                 2) Partington, Lindsey 17         
     3) Johnson, Hannah 15              4) Jones, Rebecca 17              
       31.19    32.62    30.14    28.67                                    
  2 Northumberland Aquatic Club  'D'                  2:05.84    2:03.12        
     1) Jones, Megan 13                 2) Lebel, Zoë 13                  
     3) Olcu, Olivya 13                 4) Ross, Mackenzie 13             
       28.80    32.97    33.20    28.15                                    
  3 Northumberland Aquatic Club  'C'                  2:28.69    2:12.89        
     1) Johnson, Hilary 13              2) Guite, Breann 13               
     3) Teno, Abigail 14                4) Thomas, Jillian 11             
       31.82    34.89    27.81    38.37                                    
  4 Northumberland Aquatic Club  'E'                  2:23.83    2:26.62        
     1) Wilson, Tristin 15              2) Gillberry, Mya 16              
     3) Martin, Makayla 16              4) Goupil, Beatrice 16            
       37.83    33.79    40.38    34.62                                    
 
Event 43  Girls 8 & Under 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hachem, Chloe              8 WD                        NT    2:46.51        
    1:09.95 1:36.56                                                
 
Event 43  Girls 9-10 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Clancy, Hayley            10 WD                        NT    2:07.10        
      59.97 1:07.13                                                
  2 Patterson, Charlotte      10 NORAC                     NT    2:11.88        
    1:02.62 1:09.26                                                
  3 Herron, Ariana             9 NORAC                     NT    2:15.65        
    1:00.96 1:14.69                                                
  4 Lebel, Olivia             10 NORAC                     NT    2:40.40        
    1:13.06 1:27.34                                                
 
Event 43  Girls 11-12 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Golden, Malone            11 LLSC                 1:54.75    1:42.47        
      46.83   55.64                                                
  2 Rochon, Summer            12 NORAC                     NT    1:56.06        
      50.62 1:05.44                                                
  3 El Bekkali, Ayah          11 WD                        NT    2:07.44        
      55.21 1:12.23                                                
  4 Sethi, Nadia              12 WD                        NT    2:17.42        
    1:05.56 1:11.86                                                
  5 Guitard, Isabelle         12 NORAC                     NT    2:25.90        
    1:07.08 1:18.82                                                
  6 Linton, Maria             11 NORAC                     NT    2:26.84        
    1:06.50 1:20.34                                                
  7 Briden, Ava               12 WD                        NT    2:30.56        
    1:08.94 1:21.62                                                
 -- Chaloux, Jade             11 WD                        NT         DQ        
 
Event 43  Girls 13-14 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Teno, Abigail             14 NORAC                1:05.59    1:07.94        
      30.51   37.43                                                
  2 Jones, Megan              13 NORAC                1:15.93    1:22.88        
      36.69   46.19                                                
  3 Guite, Breann             13 NORAC                1:57.21    1:49.63        
      46.62 1:03.01                                                
  4 Tavoularis, Tara K        13 WD                        NT    1:57.12        
      51.31 1:05.81                                                
 
Event 43  Girls 15 & Over 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jones, Rebecca            17 NORAC                1:07.28    1:13.87        
      32.69   41.18                                                
  2 Johnson, Hannah           15 NORAC                1:19.50    1:18.37        
      35.69   42.68                                                
  3 Woodford, Brianna         15 OSHAC                1:30.39    1:30.85        
      41.91   48.94                                                
  4 Partington, Lindsey       17 NORAC                1:18.53    1:31.06        
      39.91   51.15                                                
  5 Goupil, Beatrice          16 NORAC                1:27.62    1:33.97        
      41.25   52.72                                                
 
Event 44  Boys 8 & Under 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thomas, Evan               8 NORAC                     NT    2:44.17        
    1:15.64 1:28.53                                                
 
Event 44  Boys 9-10 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Merepeza, Tristan          9 NORAC                     NT    2:07.12        
    1:03.75 1:03.37                                                
  2 Fright, Cullen M           9 WD                        NT    2:08.89        
    1:00.44 1:08.45                                                
  3 Wintels, Daniel           10 LLSC                      NT    2:10.56        
      52.53 1:18.03                                                
  4 Davidson, Andrew           9 WD                        NT    2:17.94        
    1:02.37 1:15.57                                                
 
Event 44  Boys 11-12 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lamoureux, Vance          11 NORAC                     NT    2:19.44        
    1:03.75 1:15.69                                                
  2 Manuel, Gus J             11 WD                   2:30.00    2:57.44        
    1:21.62 1:35.82                                                
 -- Walker, Jackson           11 NORAC                     NT         DQ        
 
Event 44  Boys 13-14 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Doyle, Colin              14 OSHAC                1:59.15    2:01.31        
      53.47 1:07.84                                                
  2 Barrie, Emmanuel          13 NORAC                     NT    2:23.50        
      56.39 1:27.11                                                
 
Event 44  Boys 15 & Over 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Atkinson, William         15 OSHAC                1:54.63    1:39.06        
      44.06   55.00                                                
 -- Lucas, Simon              17 NORAC                     NT         DQ        
 
Event 45  Girls 8 & Under 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hachem, Chloe              8 WD                        NT    4:14.06        
      58.00 1:04.62 1:16.50   54.94                                
  2 Decloux, Makenzie          8 LLSC                 4:20.51    4:14.14        
      56.50 1:07.00 1:06.62 1:04.02                                
  3 Johnson, Lucy              8 NORAC                     NT    4:24.00        
    1:00.44 1:08.25 1:09.39 1:05.92                                
  4 Card, Kaitlyn              8 WD                   5:28.10    4:33.13        
    1:02.12 1:11.76 1:11.56 1:07.69                                
  5 Thomas, Delyth             8 NORAC                     NT    4:55.56        
    1:08.06 1:17.56 1:17.07 1:12.87                                
  6 Peter, Kenzie              7 NORAC                     NT    4:59.14        
    1:08.00 1:18.45 1:17.52 1:15.17                                
  7 Lowell, Isabella           8 LLSC                      NT    5:00.87        
    1:07.62 1:19.75 1:19.63 1:13.87                                
  8 Lacourciere, Genevieve     8 WD                        NT    5:03.01        
    1:07.18 1:23.69 1:20.39 1:11.75                                
 
Event 45  Girls 9-10 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dentinger, Kate           10 WD                   3:30.23    3:21.20        
      47.12   51.25   52.63   50.20                                
  2 Gallant, Tayissa          10 WD                   3:40.86    3:31.83        
      46.31   55.19   54.38   55.95                                
  3 Morin, Beatrix             9 OSHAC                     NT    3:43.63        
      49.43   58.07   55.58 1:00.55                                
  4 Baglole, Rowan A          10 WD                   3:51.59    3:43.73        
      52.19   58.50   59.87   53.17                                
  5 Knott, Kristen            10 NORAC                     NT    3:46.37        
      50.06   59.44 1:02.19   54.68                                
  6 Ljuckanov, Lily           10 WD                        NT    3:52.95        
      51.52 1:01.05 1:02.25   58.13                                
  7 Walters, Somer            10 NORAC                     NT    3:59.50        
      57.65   57.48 1:05.02   59.35                                
  8 Patterson, Charlotte      10 NORAC                     NT    4:01.06        
      55.44 1:02.06 1:03.38 1:00.18                                
  9 King, Meaghan             10 LLSC                      NT    4:06.25        
      54.69 1:03.06 1:06.13 1:02.37                                
 10 Guité, Aleya               9 NORAC                     NT    4:10.87        
      52.17 1:06.85 1:08.00 1:03.85                                
 11 Hart, Marley               9 LLSC                      NT    4:51.31        
      59.37 1:14.46 1:18.61 1:18.87                                
 
Event 45  Girls 11-12 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Decloux, Madison          12 LLSC                 2:44.90    2:46.50        
      37.21   43.24   44.24   41.81                                
  2 Wintels, Jewel            11 LLSC                 2:55.09    2:58.31        
      38.50   46.56   48.80   44.45                                
  3 Broersma, Chanelle        12 OSHAC                3:07.34    3:08.50        
      42.88   48.87   48.38   48.37                                
  4 Golden, Malone            11 LLSC                 3:10.75    3:08.62        
      43.19   50.64   48.73   46.06                                
  5 Thomas, Jillian           11 NORAC                3:17.44    3:12.62        
      43.02   49.88   50.80   48.92                                
  6 Trinidad, Abygail         11 OSHAC                3:22.23    3:15.10        
      45.21   53.66   50.44   45.79                                
  7 Rochon, Summer            12 NORAC                     NT    3:21.44        
      43.00   51.56   54.00   52.88                                
  8 Nadeau, Natalie           11 OSHAC                3:39.32    3:23.88        
      45.40   52.68   53.43   52.37                                
  9 Ste Marie, Isabella       11 WD                        NT    3:28.00        
      44.50   54.56   55.38   53.56                                
 10 Mallevaey, Eva            12 OSHAC                4:06.50    3:37.31        
      49.13   56.15   59.23   52.80                                
 11 Linton, Maria             11 NORAC                     NT    3:56.94        
      53.07 1:02.93 1:01.12   59.82                                
 12 Briden, Ava               12 WD                   4:30.77    4:12.62        
    1:01.56 1:06.57 1:06.93   57.56                                
 13 Woodbury, Kya             11 NORAC                     NT    4:41.25        
    1:01.39 1:14.80 1:15.22 1:09.84                                
 
Event 45  Girls 13-14 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Teno, Abigail             14 NORAC                2:13.97    2:17.56        
      29.83   34.00   36.56   37.17                                
  2 Jones, Megan              13 NORAC                2:27.62    2:26.13        
      33.75   39.37   38.44   34.57                                
  3 Lebel, Zoë                13 NORAC                2:40.06    2:33.88        
      36.00   37.56   41.19   39.13                                
  4 Johnson, Hilary           13 NORAC                2:45.45    2:36.05        
      34.12   39.57   41.43   40.93                                
  5 Ross, Mackenzie           13 NORAC                2:38.56    2:37.88        
      35.00   41.06   42.77   39.05                                
  6 Wannack, Olivia           13 OSHAC                3:40.29    3:20.63        
      46.93   51.43   54.66   47.61                                
  7 Bain, Megan               13 LLSC                 3:54.58    3:42.87        
      50.65 1:00.79   59.19   52.24                                
  8 SearleS8SB8SM8, Ava       13 WD                   3:33.22    3:47.97        
      52.12   57.07   59.64   59.14                                
 
Event 45  Girls 15 & Over 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Johnson, Hannah           15 NORAC                2:32.94    2:28.49        
      32.87   38.97   39.48   37.17                                
  2 Gillberry, Mya            16 NORAC                3:08.03    2:41.90        
      33.94   41.00   43.89   43.07                                
  3 Wilson, Tristin           15 NORAC                2:56.83    2:52.55        
      38.27   44.51   45.40   44.37                                
  4 DePasquali, Mya           16 OSHAC                3:07.24    3:12.28        
      42.88   48.62   50.19   50.59                                
  5 McFadden, Allison         16 LLSC                 3:17.77    3:16.01        
      45.09   49.94   50.84   50.14                                
 
Event 46  Boys 8 & Under 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thomas, Evan               8 NORAC                     NT    3:54.83        
      56.37 1:00.82   59.44   58.20                                
  2 Weir, Evan                 8 LLSC                      NT    4:55.88        
    1:06.41 1:21.72 1:15.40 1:12.35                                
 
Event 46  Boys 9-10 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fright, Cullen M           9 WD                   3:52.01    3:48.20        
      50.12 1:02.44   59.56   56.08                                
  2 Merepeza, Tristan          9 NORAC                     NT    3:50.86        
      53.89 1:00.38   59.94   56.65                                
  3 Dew, Connor                9 NORAC                     NT    4:18.37        
      55.75 1:04.57 1:11.68 1:06.37                                
  4 Barari, Parsa             10 WD                   5:00.22    4:48.56        
    1:01.44 1:14.81 1:21.59 1:10.72                                
  5 Karthikeyan, Shakthii      9 WD                   5:36.44    5:12.20        
    1:03.19 1:26.88 1:24.24 1:17.89                                
 
Event 46  Boys 11-12 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Simoes, Cristiano         11 OSHAC                     NT    3:38.27        
      45.31   56.06   59.32   57.58                                
  2 White, Max                11 WD                   3:32.09    3:39.83        
      47.00   59.12   57.82   55.89                                
  3 Hutchinson, Blake         11 OSHAC                3:48.68    3:45.83        
      47.45 1:00.74 1:01.39   56.25                                
  4 Manuel, Gus J             11 WD                   4:22.62    4:13.90        
      55.88 1:05.06 1:07.18 1:05.78                                
 
Event 46  Boys 13-14 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Veurtjes, Ryan            13 OSHAC                3:02.78    2:59.96        
      39.38   45.88   48.61   46.09                                
  2 Harris, Adam              14 OSHAC                     NT    3:40.00        
      47.40   57.66   59.47   55.47                                
 
Event 46  Boys 15 & Over 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moyer, Nicholas           17 NORAC                2:32.92    2:33.62        
      31.83   37.61   42.12   42.06                                
 
Event 47  Girls 10 & Under 200 SC Meter IM OPEN
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Clancy, Hayley            10 WD                   4:07.36    3:55.12        
    1:01.28 1:02.80 1:02.86   48.18                                
  2 Baglole, Rowan A          10 WD                   4:01.26    3:55.88        
      58.37 1:00.88 1:03.31   53.32                                
  3 Dentinger, Kate           10 WD                   3:56.00    3:56.23        
    1:04.63 1:00.97 1:03.54   47.09                                
  4 Thomas, Madeline R        10 WD                   4:00.00    4:09.57        
    1:05.44 1:00.75 1:07.75   55.63                                
  5 Gallant, Tayissa          10 WD                        NT    4:15.53        
    1:05.83 1:03.42 1:12.25   54.03                                
  6 Walters, Somer            10 NORAC                     NT    4:17.44        
      59.07 1:06.44 1:12.03   59.90                                
  7 Goodall, Emily            10 NORAC                     NT    4:18.51        
    1:05.44 1:03.00 1:11.31   58.76                                
  8 Herron, Ariana             9 NORAC                     NT    4:24.09        
    1:03.66 1:03.84 1:16.50 1:00.09                                
  9 Patterson, Charlotte      10 NORAC                     NT    4:31.12        
    1:04.12 1:20.71 1:09.73   56.56                                
 10 Lebel, Olivia             10 NORAC                     NT    4:50.83        
    1:16.01 1:11.69 1:17.70 1:05.43                                
 11 Herron, Alyse              7 NORAC                     NT    5:12.19        
    1:17.12 1:11.32 1:29.44 1:14.31                                
 
Event 48  Boys 10 & Under 200 SC Meter IM OPEN
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wintels, Daniel           10 LLSC                      NT    3:45.19        
      53.31   59.69 1:03.56   48.63                                
  2 Fright, Cullen M           9 WD                        NT    4:09.19        
    1:05.25 1:02.00 1:08.94   53.00                                
  3 Davidson, Andrew           9 WD                        NT    4:18.47        
    1:08.14 1:03.44 1:13.50   53.39                                
  4 Mitchell, Wade            10 OSHAC                4:48.00    4:36.93        
    1:03.34 1:01.48 1:25.51 1:06.60                                
 
Event 49  Girls 11-12 400 SC Meter IM OPEN
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dimoglou, Violet          12 LLSC                 6:49.30    6:44.75        
      47.44   58.50   51.00   48.75   56.68   55.94   45.44   41.00
  2 VanHalteren, Madelyn      12 LLSC                 7:16.34    7:19.09        
      53.25 1:04.12   52.07   51.39 1:02.29 1:01.32   49.25   45.40
  3 Guitard, Isabelle         12 NORAC                     NT    9:10.94        
    1:05.44 1:20.93 1:10.00 1:07.07 1:12.50 1:11.94 1:01.62 1:01.44
 
Event 49  Girls 13-14 400 SC Meter IM OPEN
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Teno, Abigail             14 NORAC                5:27.41    5:30.12        
      33.71   41.54   42.20   41.30   46.72   47.54   40.07   37.04
  2 Jones, Megan              13 NORAC                6:13.75    6:06.75        
      36.88   47.49   48.89   47.11   54.10   51.59   41.06   39.63
  3 Ross, Mackenzie           13 NORAC                6:39.90    6:24.53        
      37.94   50.84   51.19   50.53   53.78   53.60   46.37   40.28
  4 Lloyd, Emery              13 WD                        NT    7:53.77        
      58.93 1:15.13   57.65   55.32   59.56 1:00.44   54.74   52.00
 
Event 49  Girls 15 & Over 400 SC Meter IM OPEN
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jones, Rebecca            17 NORAC                5:28.12    5:34.70        
      33.83   41.92   43.62   43.07   46.81   47.12   40.88   37.45
  2 Woodford, Brianna         15 OSHAC                6:52.38    6:41.86        
      42.97   53.50   48.47   49.84   57.38   57.59   48.14   43.97
  3 Wilson, Tristin           15 NORAC                7:02.75    6:58.52        
      49.15 1:01.18   53.30   51.37   56.83   57.56   45.62   43.51
 
Event 50  Boys 11-12 400 SC Meter IM OPEN
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Lamoureux, Vance          11 NORAC                     NT         DQ        
 
Event 50  Boys 13-14 400 SC Meter IM OPEN
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lamoureux, Ozzy           13 NORAC                     NT    7:39.83        
      51.45 1:02.68   57.09   55.48 1:02.02 1:05.66   51.45   54.00