Licensed to Northumberland Aquatic Club
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 24/02/2018 05:56 PM
            2018 NORAC Performance Meet - 24/02/2018 to 25/02/2018             
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 8 & Under 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Decloux, Makenzie          8 LLSC                 2:14.85    2:12.84        
    1:11.00 1:01.84                                                
  2 Hachem, Chloe              8 WD                   2:30.33    2:13.72        
    1:02.46 1:11.26                                                
  3 Barhat, Savya S            8 WD                   2:21.66    2:15.94        
    1:00.19 1:15.75                                                
  4 Herron, Alyse              7 NORAC                     NT    2:24.31        
    1:08.29 1:16.02                                                
  5 Peter, Kenzie              7 NORAC                     NT    2:28.84        
    1:11.59 1:17.25                                                
  6 Lacourciere, Genevieve     8 WD                   2:38.81    2:47.55        
    1:17.19 1:30.36                                                
  7 Lowell, Isabella           8 LLSC                 2:53.86    2:50.74        
    1:20.57 1:30.17                                                
 -- Thomas, Delyth             8 NORAC                     NT         DQ        
 
Event 1  Girls 9-10 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Baglole, Rowan A          10 WD                   1:51.00    1:46.75        
      51.25   55.50                                                
  2 Clancy, Hayley            10 WD                   1:52.38    1:46.89        
      54.31   52.58                                                
  3 Ljuckanov, Lily           10 WD                        NT    1:47.83        
      48.37   59.46                                                
  4 Gallant, Tayissa          10 WD                   1:58.50    1:52.53        
      53.02   59.51                                                
  5 Goodall, Emily            10 NORAC                     NT    1:53.02        
      53.00 1:00.02                                                
  6 Herron, Ariana             9 NORAC                     NT    1:55.59        
      51.69 1:03.90                                                
  7 Walters, Somer            10 NORAC                2:15.62    1:56.16        
      55.41 1:00.75                                                
  8 Patterson, Charlotte      10 NORAC                2:07.92    1:57.18        
      58.88   58.30                                                
  9 Thomas, Madeline R        10 WD                   1:59.39    1:58.09        
      57.12 1:00.97                                                
 10 Knott, Kristen            10 NORAC                2:18.62    2:00.21        
    1:00.01 1:00.20                                                
 11 Guité, Aleya               9 NORAC                     NT    2:01.88        
      52.50 1:09.38                                                
 12 Cuquejo, Amaia S           9 WD                   1:56.56    2:02.75        
      58.42 1:04.33                                                
 13 Lebel, Olivia             10 NORAC                     NT    2:13.15        
    1:07.31 1:05.84                                                
 14 Behagg, Melinda            9 WD                   2:37.42    2:18.56        
    1:07.75 1:10.81                                                
 -- Hart, Marley               9 LLSC                 2:43.45         DQ        
 
Event 2  Boys 8 & Under 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thomas, Evan               8 NORAC                2:30.26    2:04.51        
    1:00.03 1:04.48                                                
 
Event 2  Boys 9-10 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Merepeza, Tristan          9 NORAC                2:01.19    1:48.52        
      51.79   56.73                                                
  2 Davidson, Andrew           9 WD                   2:00.71    1:49.12        
      54.31   54.81                                                
  3 Fright, Cullen M           9 WD                   1:57.81    1:54.19        
      54.53   59.66                                                
  4 Dew, Connor                9 NORAC                     NT    2:28.66        
    1:10.25 1:18.41                                                
 -- Deryaw, Ethan             10 NORAC                     NT         DQ        
 
Event 3  Girls 11-12 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dimoglou, Violet          12 LLSC                 3:07.37    3:08.00        
      44.69   46.50   55.12   41.69                                
  2 Wintels, Jewel            11 LLSC                 3:21.03    3:14.45        
      46.02   50.34   53.16   44.93                                
  3 Golden, Malone            11 LLSC                 3:19.36    3:19.44        
      47.00   50.62   57.07   44.75                                
  4 VanHalteren, Madelyn      12 LLSC                 3:19.46    3:19.83        
      47.90   50.22   58.06   43.65                                
  5 Thomas, Jillian           11 NORAC                3:40.52    3:23.94        
      48.19   49.84   57.50   48.41                                
  6 Trinidad, Abygail         11 OSHAC                3:59.39    3:33.31        
      50.44   54.29   59.79   48.79                                
  7 Everist, Keira            12 NORAC                3:38.50    3:33.63        
      48.31   53.54 1:03.31   48.47                                
  8 Rochon, Summer            12 NORAC                     NT    3:40.66        
      50.44   53.78 1:06.97   49.47                                
  9 Ste Marie, Isabella       11 WD                   3:55.98    3:40.83        
      48.94   55.18 1:05.38   51.33                                
 10 Mallevaey, Eva            12 OSHAC                4:29.72    3:44.75        
      49.19 1:00.00 1:01.18   54.38                                
 11 El Bekkali, Ayah          11 WD                        NT    3:47.37        
      51.03   58.03 1:05.35   52.96                                
 12 Attwood, Lexus            12 OSHAC                     NT    4:05.98        
      53.31 1:04.75 1:09.31   58.61                                
 13 Traverse, Julia           12 NORAC                4:23.49    4:08.12        
      58.19 1:00.59 1:11.85   57.49                                
 14 Popovich, Brooke V        11 WD                   4:00.00    4:17.33        
    1:01.54 1:06.69 1:04.06 1:05.04                                
 15 Linton, Maria             11 NORAC                     NT    4:18.29        
      59.96 1:00.15 1:16.25 1:01.93                                
 -- Chaloux, Jade             11 WD                        NT         DQ        
 
Event 3  Girls 13-14 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jones, Megan              13 NORAC                2:48.71    2:47.88        
      33.87   43.66   52.40   37.95                                
  2 Lebel, Zoë                13 NORAC                2:58.36    2:56.32        
      39.57   46.44   49.88   40.43                                
  3 Fisher, Abigail           14 OSHAC                3:35.17    3:28.39        
      47.06   51.77 1:01.73   47.83                                
  4 Tavoularis, Tara K        13 WD                   3:33.51    3:32.94        
      52.94   54.43   57.07   48.50                                
  5 Wannack, Olivia           13 OSHAC                4:00.81    3:39.74        
      46.00   58.19 1:04.31   51.24                                
  6 Simpson, Mya              14 NORAC                3:52.73    3:41.94        
      51.56   55.27 1:05.67   49.44                                
  7 Halters, Ruby             13 OSHAC                4:06.68    3:42.52        
      49.43 1:01.27   58.76   53.06                                
  8 Lloyd, Emery              13 WD                   3:37.94    3:44.56        
      57.19   56.00   58.81   52.56                                
  9 Richards, Kate            14 WD                   3:39.96    3:50.57        
    1:00.48   59.87   56.66   53.56                                
 10 SearleS8SB8SM8, Ava       13 WD                   4:53.83    4:50.83        
    1:12.94 1:08.37 1:29.57   59.95                                
 
Event 3  Girls 15 & Over 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Johnson, Hannah           15 NORAC                2:44.38    2:44.72        
      34.37   43.25   47.82   39.28                                
  2 Woodford, Brianna         15 OSHAC                3:07.12    3:05.94        
      40.31   47.94   55.19   42.50                                
  3 Wilson, Tristin           15 NORAC                3:20.53    3:20.53        
      48.03   51.06   57.15   44.29                                
  4 Smyth, Maria              15 OSHAC                3:06.73    3:21.58        
      41.47   49.06 1:03.88   47.17                                
  5 McFadden, Allison         16 LLSC                 3:45.03    3:48.82        
      51.94 1:05.75 1:02.19   48.94                                
 
Event 4  Boys 11-12 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smeaton, Harrison         11 LLSC                 3:35.31    3:28.83        
      48.83   53.23 1:00.06   46.71                                
  2 Lacourciere, Alex         12 WD                   3:29.52    3:30.60        
      35.19 1:03.75 1:04.75   46.91                                
  3 Hutchinson, Blake         11 OSHAC                     NT    3:47.72        
      49.68   59.29 1:04.84   53.91                                
  4 Lamoureux, Vance          11 NORAC                     NT    4:05.92        
      59.69 1:04.43 1:06.44   55.36                                
  5 Richards, Andrew          11 WD                   4:24.28    4:16.37        
    1:03.19   59.25 1:20.44   53.49                                
  6 White, Max                11 WD                        NT    4:17.69        
    1:01.51 1:02.62 1:12.60 1:00.96                                
 -- Messina, Andrew           12 WD                   4:10.00         DQ        
 -- Simoes, Cristiano         11 OSHAC                4:21.82         DQ        
 
Event 4  Boys 13-14 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Roberts, Nate             13 WD                   3:31.19    3:08.44        
      43.03   48.41   57.75   39.25                                
 -- Doyle, Colin              14 OSHAC                3:41.49         DQ        
 
Event 4  Boys 15 & Over 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stever, Aidan             15 NORAC                2:18.03    2:26.34        
      30.77   39.26   42.53   33.78                                
  2 Atkinson, William         15 OSHAC                3:51.89    3:28.75        
      45.06   57.06   59.44   47.19                                
 
Event 5  Girls 8 & Under 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Card, Kaitlyn              8 WD                   1:40.12    1:08.54        
  2 Herron, Alyse              7 NORAC                     NT    1:17.31        
  3 Johnson, Lucy              8 NORAC                     NT    1:17.94        
  4 Peter, Kenzie              7 NORAC                     NT    1:18.19        
 
Event 5  Girls 9-10 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Morin, Beatrix             9 OSHAC                     NT      54.06        
  2 Stefuroczki, Abigail A    10 WD                        NT      59.01        
  3 Peter, Chloe               9 NORAC                     NT    1:01.86        
  4 Coronado, Eva L            9 WD                   1:15.00    1:03.16        
 
Event 6  Boys 9-10 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wintels, Daniel           10 LLSC                   50.27      51.62        
  2 Davidson, Andrew           9 WD                   1:04.66    1:03.19        
  3 Deryaw, Ethan             10 NORAC                1:14.25    1:05.60        
  4 Ladygin, Vladimir V        9 WD                        NT    1:17.00        
  5 Dew, Connor                9 NORAC                     NT    1:31.81        
 -- Guitard, Ronin            10 NORAC                     NT         DQ        
 
Event 7  Girls 11-12 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wintels, Jewel            11 LLSC                 1:39.99    1:35.62        
      45.01   50.61                                                
  2 Decloux, Madison          12 LLSC                 1:37.66    1:39.02        
      47.56   51.46                                                
  3 Thomas, Jillian           11 NORAC                1:52.69    1:45.44        
      50.19   55.25                                                
  4 Golden, Malone            11 LLSC                 1:45.52    1:46.61        
      50.15   56.46                                                
  5 Hansen, Bailey            12 OSHAC                1:46.04    1:48.81        
      51.00   57.81                                                
  6 El Bekkali, Ayah          11 WD                   2:23.56    1:54.12        
      53.75 1:00.37                                                
  7 Everist, Keira            12 NORAC                1:53.23    1:55.75        
      54.30 1:01.45                                                
  8 Odell, Chelsea            11 WD                        NT    1:59.87        
      57.55 1:02.32                                                
  9 Attwood, Lexus            12 OSHAC                2:03.41    2:02.28        
      56.63 1:05.65                                                
 10 Guitard, Isabelle         12 NORAC                2:13.06    2:06.77        
      57.50 1:09.27                                                
 11 Linton, Maria             11 NORAC                2:32.33    2:14.88        
    1:03.27 1:11.61                                                
 12 Briden, Ava               12 WD                        NT    2:20.42        
    1:04.88 1:15.54                                                
 13 Woodbury, Kya             11 NORAC                2:43.06    2:36.83        
    1:13.28 1:23.55                                                
 -- Mohammed, Aaliya V        11 WD                   2:23.01         DQ        
 
Event 7  Girls 13-14 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Teno, Abigail             14 NORAC                1:17.94    1:16.95        
      34.94   42.01                                                
  2 Ross, Mackenzie           13 NORAC                1:24.64    1:24.98        
      38.87   46.11                                                
  3 Lebel, Zoë                13 NORAC                1:27.66    1:28.19        
      41.31   46.88                                                
  4 Jones, Megan              13 NORAC                1:29.19    1:28.62        
      41.94   46.68                                                
  5 Forbes, Melinda           14 NORAC                1:28.88    1:34.00        
      43.83   50.17                                                
  6 Olcu, Olivya              13 NORAC                1:47.86    1:38.40        
      45.07   53.33                                                
  7 Guite, Breann             13 NORAC                2:03.06    2:03.01        
      55.62 1:07.39                                                
  8 SchockS10SB9SM10, Raina   14 NORAC                2:17.01    2:12.87        
    1:00.72 1:12.15                                                
  9 SearleS8SB8SM8, Ava       13 WD                   2:46.31    2:45.86        
    1:17.08 1:28.78                                                
 
Event 7  Girls 15 & Over 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jones, Rebecca            17 NORAC                1:20.50    1:23.68        
      38.68   45.00                                                
  2 Wilson, Tristin           15 NORAC                1:47.83    1:44.19        
      49.75   54.44                                                
  3 Martin, Makayla           16 NORAC                1:45.62    1:47.12        
      50.57   56.55                                                
  4 McFadden, Allison         16 LLSC                 1:54.24    1:58.20        
      56.37 1:01.83                                                
 
Event 8  Boys 11-12 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smeaton, Harrison         11 LLSC                 1:53.96    1:49.94        
      51.93   58.01                                                
  2 Hislop-PSPI, Emmett       11 NORAC                     NT    3:09.88        
    1:22.88 1:47.00                                                
 -- Behagg, Andrew M          12 WD                        NT         DQ        
 
Event 8  Boys 13-14 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Doyle, Colin              14 OSHAC                1:46.05    1:44.12        
      48.33   55.79                                                
  2 Lamoureux, Ozzy           13 NORAC                1:50.03    1:44.94        
      45.94   59.00                                                
  3 Veurtjes, Ryan            13 OSHAC                1:52.01    1:48.90        
      50.75   58.15                                                
 
Event 8  Boys 15 & Over 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stever, Aidan             15 NORAC                1:11.38    1:15.12        
      34.88   40.24                                                
  2 Moyer, Nicholas           17 NORAC                1:25.06    1:24.55        
      37.93   46.62                                                
  3 Cumberland, Charlie       17 NORAC                1:36.38    1:36.09        
      44.30   51.79                                                
  4 Atkinson, William         15 OSHAC                1:51.18    1:44.38        
      49.56   54.82                                                
  5 Lucas, Simon              17 NORAC                1:58.03    1:54.06        
      51.53 1:02.53                                                
 
Event 9  Girls 12 & Under 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lindsay Lightningbolts SC  'A'                    2:34.18    2:51.25        
     1) VanHalteren, Madelyn 12         2) Wintels, Jewel 11              
     3) Dimoglou, Violet 12             4) Golden, Malone 11              
       43.12  2:08.13                                                      
  2 Northumberland Aquatic Club  'B'                       NT    3:44.89        
     1) Goodall, Emily 10               2) Peter, Chloe 9                 
     3) Guité, Aleya 9                  4) Herron, Ariana 9               
       51.52  1:06.42  1:02.50    44.45                                    
  3 Lindsay Lightningbolts SC  'C'                         NT    3:58.14        
     1) Hart, Marley 9                  2) Decloux, Madison 12            
     3) Lowell, Isabella 8              4) Decloux, Makenzie 8            
     1:03.25  1:02.31    44.81  1:07.77                                    
  4 Northumberland Aquatic Club  'A'                       NT    4:45.75        
     1) Johnson, Lucy 8                 2) Peter, Kenzie 7                
     3) Thomas, Delyth 8                4) Herron, Alyse 7                
     1:01.83  1:13.99  1:27.93  1:02.00                                    
 -- Northumberland Aquatic Club  'D'                  3:27.36         DQ        
     1) Traverse, Julia 12              2) Thomas, Jillian 11             
     3) Rochon, Summer 12               4) Everist, Keira 12              
 -- Northumberland Aquatic Club  'E'                       NT         DQ        
     1) Guitard, Isabelle 12            2) Linton, Maria 11               
     3) Woodbury, Kya 11                4) Inglis, Sarah 11               
 
Event 10  Boys 12 & Under 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Northumberland Aquatic Club  'A'                       NT    4:34.48        
     1) Guitard, Ronin 10               2) Deryaw, Ethan 10               
     3) Thomas, Evan 8                  4) Dew, Connor 9                  
     1:20.37  3:14.11                                                      
 -- Northumberland Aquatic Club  'B'                  4:15.94         DQ        
     1) Lamoureux, Vance 11             2) Walker, Jackson 11             
     3) Merepeza, Tristan 9             4) Hislop-PSPI, Emmett 11         
       52.00  3:17.64                                                      
 
Event 11  Girls 13 & Over 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Northumberland Aquatic Club  'C'                  2:47.99    2:27.50        
     1) Olcu, Olivya 13                 2) Jones, Megan 13                
     3) Lebel, Zoë 13                   4) Forbes, Melinda 14             
       37.32    40.97    38.81    30.40                                    
  2 Northumberland Aquatic Club  'A'                  2:43.51    2:47.32        
     1) Jones, Rebecca 17               2) Elder, Devon 14                
     3) Johnson, Hannah 15              4) SchockS10SB9SM10, Raina 14     
       33.69  2:13.63                                                      
  3 Northumberland Aquatic Club  'D'                  3:05.70    3:03.56        
     1) Wilson, Tristin 15              2) Simpson, Mya 14                
     3) Martin, Makayla 16              4) Inglis, Cayley 15              
       47.17    48.28    49.93    38.18                                    
 
Event 12  Boys 13 & Over 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Northumberland Aquatic Club  'A'                       NT         DQ        
     1) Inglis, Jamie 13                2) Moyer, Nicholas 17             
     3) Lamoureux, Ozzy 13              4) Barrie, Emmanuel 13            
 
Event 13  Girls 8 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Decloux, Makenzie          8 LLSC                 1:56.93    1:49.33        
      52.06   57.27                                                
  2 Hachem, Chloe              8 WD                   2:01.34    1:59.94        
      54.88 1:05.06                                                
  3 Barhat, Savya S            8 WD                   2:20.61    2:06.44        
      58.03 1:08.41                                                
  4 Thomas, Delyth             8 NORAC                     NT    2:08.03        
    1:00.64 1:07.39                                                
  5 Johnson, Lucy              8 NORAC                     NT    2:09.32        
    1:02.44 1:06.88                                                
  6 Card, Kaitlyn              8 WD                   2:12.84    2:18.12        
    1:03.50 1:14.62                                                
  7 Lowell, Isabella           8 LLSC                      NT    2:33.20        
    1:13.50 1:19.70                                                
 -- Lacourciere, Genevieve     8 WD                   2:24.71         DQ        
 
Event 13  Girls 9-10 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gallant, Tayissa          10 WD                   1:33.73    1:31.31        
      43.19   48.12                                                
  2 Thomas, Madeline R        10 WD                   1:42.89    1:36.19        
      45.44   50.75                                                
  3 Stefuroczki, Abigail A    10 WD                     52.58    1:38.51        
      48.01   50.50                                                
  4 Ljuckanov, Lily           10 WD                        NT    1:41.83        
      46.81   55.02                                                
  5 Clancy, Hayley            10 WD                   1:36.68    1:42.47        
      47.37   55.10                                                
  6 Herron, Ariana             9 NORAC                1:41.55    1:43.75        
      46.44   57.31                                                
  7 Morin, Beatrix             9 OSHAC                     NT    1:45.48        
      49.00   56.48                                                
  8 Cuquejo, Amaia S           9 WD                   1:45.60    1:47.26        
      49.57   57.69                                                
  9 Knott, Kristen            10 NORAC                     NT    1:49.90        
      52.24   57.66                                                
 10 Guité, Aleya               9 NORAC                1:53.00    1:50.50        
      48.19 1:02.31                                                
 11 Coronado, Eva L            9 WD                        NT    1:59.85        
      52.75 1:07.10                                                
 12 Lebel, Olivia             10 NORAC                     NT    2:02.01        
      56.94 1:05.07                                                
 13 Hart, Marley               9 LLSC                 2:31.82    2:18.00        
    1:05.79 1:12.21                                                
 
Event 13  Girls 11-12 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dimoglou, Violet          12 LLSC                 1:15.34    1:14.28        
      36.19   38.09                                                
  2 Decloux, Madison          12 LLSC                 1:14.13    1:14.69        
      36.17   38.52                                                
  3 Wintels, Jewel            11 LLSC                 1:18.52    1:21.09        
      38.53   42.56                                                
  4 VanHalteren, Madelyn      12 LLSC                 1:21.05    1:23.75        
      39.54   44.21                                                
  5 Hansen, Bailey            12 OSHAC                1:24.47    1:24.81        
      40.44   44.37                                                
  6 Golden, Malone            11 LLSC                 1:26.04    1:26.52        
      41.88   44.64                                                
  7 Everist, Keira            12 NORAC                1:28.25    1:28.27        
      42.88   45.39                                                
  8 Trinidad, Abygail         11 OSHAC                     NT    1:28.60        
      43.43   45.17                                                
  9 Ste Marie, Isabella       11 WD                   1:30.42    1:33.24        
      42.83   50.41                                                
 10 Mallevaey, Eva            12 OSHAC                     NT    1:37.69        
      45.37   52.32                                                
 11 Inglis, Sarah             11 NORAC                     NT    1:46.31        
      48.62   57.69                                                
 12 Traverse, Julia           12 NORAC                1:43.31    1:46.83        
      50.05   56.78                                                
 13 Odell, Chelsea            11 WD                   1:56.89    1:54.28        
      55.91   58.37                                                
 14 Popovich, Brooke V        11 WD                   1:58.49    1:54.75        
      52.43 1:02.32                                                
 15 Chaloux, Jade             11 WD                   2:00.46    1:56.44        
      55.48 1:00.96                                                
 16 Briden, Ava               12 WD                   2:00.76    2:04.19        
    1:00.64 1:03.55                                                
 17 Woodbury, Kya             11 NORAC                2:23.50    2:04.25        
      59.89 1:04.36                                                
 18 Mohammed, Aaliya V        11 WD                   2:03.39    2:09.19        
    1:01.44 1:07.75                                                
 
Event 14  Boys 8 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thomas, Evan               8 NORAC                1:45.75    1:51.57        
      55.06   56.51                                                
 
Event 14  Boys 9-10 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wintels, Daniel           10 LLSC                 1:28.49    1:27.20        
      39.55   47.65                                                
  2 Fright, Cullen M           9 WD                   1:41.09    1:40.68        
      46.94   53.74                                                
  3 Merepeza, Tristan          9 NORAC                1:54.31    1:44.58        
      52.45   52.13                                                
  4 Ladygin, Vladimir V        9 WD                     52.58    2:01.82        
      53.93 1:07.89                                                
  5 Karthikeyan, Shakthii      9 WD                   2:32.54    2:25.75        
    1:03.19 1:22.56                                                
  6 Guitard, Ronin            10 NORAC                3:09.89    2:52.37        
    1:23.31 1:29.06                                                
 
Event 14  Boys 11-12 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lacourciere, Alex         12 WD                   1:20.18    1:22.69        
      40.06   42.63                                                
  2 Smeaton, Harrison         11 LLSC                 1:25.24    1:24.75        
      39.73   45.02                                                
  3 Messina, Andrew           12 WD                   1:38.96    1:34.06        
      43.12   50.94                                                
  4 Richards, Andrew          11 WD                   1:40.61    1:38.16        
      46.35   51.81                                                
  5 Simoes, Cristiano         11 OSHAC                1:34.11    1:39.43        
      45.25   54.18                                                
  6 Hutchinson, Blake         11 OSHAC                1:40.94    1:43.77        
      47.88   55.89                                                
  7 White, Max                11 WD                   1:39.40    1:47.51        
      49.76   57.75                                                
  8 Behagg, Andrew M          12 WD                   1:49.41    1:48.83        
      53.82   55.01                                                
  9 Hislop-PSPI, Emmett       11 NORAC                     NT    3:00.89        
    1:22.12 1:38.77                                                
 
Event 15  Girls 13-14 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Teno, Abigail             14 NORAC                1:00.46    1:01.43        
      28.88   32.55                                                
  2 Ross, Mackenzie           13 NORAC                1:08.29    1:08.83        
      33.00   35.83                                                
  3 Forbes, Melinda           14 NORAC                1:06.06    1:10.10        
      33.32   36.78                                                
  4 Johnson, Hilary           13 NORAC                1:14.37    1:10.83        
      32.89   37.94                                                
  5 Olcu, Olivya              13 NORAC                1:20.24    1:18.47        
      36.46   42.01                                                
  6 Guite, Breann             13 NORAC                1:23.93    1:19.34        
      38.00   41.34                                                
  7 Fisher, Abigail           14 OSHAC                1:20.83    1:20.62        
      37.14   43.48                                                
  8 Tavoularis, Tara K        13 WD                   1:28.70    1:23.94        
      41.12   42.82                                                
  9 Lloyd, Emery              13 WD                   1:27.32    1:26.36        
      41.58   44.78                                                
 10 Simpson, Mya              14 NORAC                1:26.56    1:28.91        
      42.31   46.60                                                
 11 SchockS10SB9SM10, Raina   14 NORAC                1:27.39    1:30.56        
      43.15   47.41                                                
 12 Wannack, Olivia           13 OSHAC                1:35.70    1:32.51        
      44.36   48.15                                                
 13 Halters, Ruby             13 OSHAC                1:39.89    1:34.00        
      45.44   48.56                                                
 14 Richards, Kate            14 WD                   1:30.11    1:41.75        
      47.37   54.38                                                
 15 Bain, Megan               13 LLSC                 1:41.27    1:43.10        
      50.00   53.10                                                
 
Event 15  Girls 15 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jones, Rebecca            17 NORAC                1:02.41    1:07.73        
      31.45   36.28                                                
  2 Smyth, Maria              15 OSHAC                1:14.39    1:14.75        
      36.19   38.56                                                
  3 Woodford, Brianna         15 OSHAC                1:15.43    1:15.69        
      37.13   38.56                                                
  4 Wilson, Tristin           15 NORAC                1:21.37    1:18.63        
      37.44   41.19                                                
  5 Inglis, Cayley            15 NORAC                1:32.31    1:27.12        
      41.31   45.81                                                
  6 Martin, Makayla           16 NORAC                1:27.12    1:30.26        
      43.17   47.09                                                
  7 McFadden, Allison         16 LLSC                 1:31.40    1:31.54        
      43.69   47.85                                                
 
Event 16  Boys 13-14 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Veurtjes, Ryan            13 OSHAC                1:20.98    1:22.23        
      38.54   43.69                                                
  2 Doyle, Colin              14 OSHAC                1:33.52    1:33.94        
      40.44   53.50                                                
 
Event 16  Boys 15 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moyer, Nicholas           17 NORAC                1:06.44    1:07.37        
      31.00   36.37                                                
  2 Cumberland, Charlie       17 NORAC                1:10.61    1:10.23        
      32.67   37.56                                                
  3 Atkinson, William         15 OSHAC                1:23.37    1:24.74        
      41.00   43.74                                                
  4 Lucas, Simon              17 NORAC                1:22.49    1:25.73        
      38.57   47.16                                                
 
Event 17  Girls 8 & Under 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Card, Kaitlyn              8 WD                        NT    1:17.85        
  2 Lacourciere, Genevieve     8 WD                        NT    1:39.06        
 
Event 17  Girls 9-10 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Walters, Somer            10 NORAC                     NT      55.77        
  2 Goodall, Emily            10 NORAC                     NT      57.42        
  3 Patterson, Charlotte      10 NORAC                     NT    1:00.88        
  4 Behagg, Melinda            9 WD                   1:30.00    1:13.44        
 
Event 18  Boys 9-10 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wintels, Daniel           10 LLSC                 1:02.72      53.83        
  2 Davidson, Andrew           9 WD                   1:08.50      59.06        
  3 Karthikeyan, Shakthii      9 WD                        NT    1:11.62        
  4 Dew, Connor                9 NORAC                1:22.94    1:29.43        
  5 Ladygin, Vladimir V        9 WD                        NT    1:36.00        
 
Event 18  Boys 11 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Hislop-PSPI, Emmett       11 NORAC                     NT   X1:54.27        
 
Event 19  Girls 11-12 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Golden, Malone            11 LLSC                      NT    3:51.69        
      49.56 1:00.13 1:01.25 1:00.75                                
  2 Dimoglou, Violet          12 LLSC                      NT    3:53.90        
      48.44 1:00.12 1:04.13 1:01.21                                
  3 Rochon, Summer            12 NORAC                     NT    4:14.57        
      54.83 1:06.19 1:08.06 1:05.49                                
 
Event 19  Girls 13-14 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Johnson, Hilary           13 NORAC                3:41.69    3:49.87        
      42.94   58.94 1:03.69 1:04.30                                
 
Event 19  Girls 15 & Over 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Johnson, Hannah           15 NORAC                3:01.45    2:52.93        
      35.25   43.44   47.50   46.74                                
  2 Woodford, Brianna         15 OSHAC                3:13.90    3:23.94        
      44.27   52.90   53.94   52.83                                
 
Event 20  Boys 13-14 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Roberts, Nate             13 WD                        NT    3:19.47        
      43.91   51.94   51.68   51.94                                
  2 Inglis, Jamie             13 NORAC                     NT    3:59.62        
      45.03 1:01.00 1:07.00 1:06.59                                
 
Event 20  Boys 15 & Over 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stever, Aidan             15 NORAC                2:25.78    2:33.77        
      33.31   39.38   41.31   39.77                                
 
Event 21  Girls 8 & Under 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Barhat, Savya S            8 WD                   2:12.55    2:12.69        
    1:07.25 1:05.44                                                
  2 Decloux, Makenzie          8 LLSC                 2:25.95    2:14.40        
    1:08.29 1:06.11                                                
  3 Thomas, Delyth             8 NORAC                     NT    2:16.56        
    1:06.89 1:09.67                                                
  4 Johnson, Lucy              8 NORAC                     NT    2:17.13        
    1:04.50 1:12.63                                                
  5 Hachem, Chloe              8 WD                   2:21.97    2:18.56        
    1:07.55 1:11.01                                                
 -- Peter, Kenzie              7 NORAC                     NT         DQ        
 -- Lowell, Isabella           8 LLSC                      NT         DQ        
 -- Herron, Alyse              7 NORAC                     NT         DQ        
 
Event 21  Girls 9-10 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ljuckanov, Lily           10 WD                        NT    1:44.06        
      49.74   54.32                                                
  2 Baglole, Rowan A          10 WD                   1:45.56    1:45.52        
      49.73   55.79                                                
  3 Morin, Beatrix             9 OSHAC                     NT    1:48.00        
      51.75   56.25                                                
  4 Cuquejo, Amaia S           9 WD                   1:56.55    1:52.09        
      53.40   58.69                                                
  5 Goodall, Emily            10 NORAC                1:50.12    1:54.79        
      57.04   57.75                                                
  6 Stefuroczki, Abigail A    10 WD                     59.35    1:57.45        
      57.25 1:00.20                                                
  7 Herron, Ariana             9 NORAC                2:04.19    1:58.12        
      55.69 1:02.43                                                
  8 Guité, Aleya               9 NORAC                2:02.74    1:59.78        
      57.88 1:01.90                                                
  9 Walters, Somer            10 NORAC                2:27.37    2:00.05        
      58.88 1:01.17                                                
 10 Lebel, Olivia             10 NORAC                     NT    2:12.43        
    1:05.69 1:06.74                                                
 11 Patterson, Charlotte      10 NORAC                     NT    2:17.56        
    1:08.42 1:09.14                                                
 12 Knott, Kristen            10 NORAC                2:25.85    2:23.55        
    1:09.90 1:13.65                                                
 13 Hart, Marley               9 LLSC                 2:35.42    2:26.12        
    1:08.31 1:17.81                                                
 14 Behagg, Melinda            9 WD                   2:35.05    2:37.14        
    1:15.12 1:22.02                                                
 -- Coronado, Eva L            9 WD                        NT         DQ        
 
Event 22  Boys 8 & Under 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thomas, Evan               8 NORAC                2:12.75    1:57.62        
      58.35   59.27                                                
 
Event 22  Boys 9-10 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Merepeza, Tristan          9 NORAC                2:03.44    1:49.83        
      54.44   55.39                                                
  2 Fright, Cullen M           9 WD                   1:59.63    1:54.69        
      55.79   58.90                                                
  3 Karthikeyan, Shakthii      9 WD                   2:45.29    2:36.87        
    1:15.02 1:21.85                                                
 -- Deryaw, Ethan             10 NORAC                     NT         DQ        
 
Event 23  Girls 11-12 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Decloux, Madison          12 LLSC                 3:13.79    3:03.37        
      44.76   47.51   47.24   43.86                                
  2 Dimoglou, Violet          12 LLSC                 3:43.10    3:07.52        
      45.00   48.19   48.12   46.21                                
  3 Wintels, Jewel            11 LLSC                 3:07.08    3:09.65        
      46.06   48.77   49.17   45.65                                
  4 Thomas, Jillian           11 NORAC                3:19.69    3:15.88        
      47.06   50.44   49.62   48.76                                
  5 VanHalteren, Madelyn      12 LLSC                 3:20.86    3:22.83        
      48.06   53.06   52.25   49.46                                
  6 Trinidad, Abygail         11 OSHAC                3:40.98    3:36.04        
      49.31   56.25   56.27   54.21                                
  7 Rochon, Summer            12 NORAC                3:49.88    3:44.20        
      53.28   58.97   57.47   54.48                                
  8 Inglis, Sarah             11 NORAC                     NT    3:58.83        
      57.83 1:00.94 1:01.41   58.65                                
  9 Mallevaey, Eva            12 OSHAC                     NT    3:59.51        
      58.17 1:02.87 1:02.06   56.41                                
 10 Guitard, Isabelle         12 NORAC                     NT    4:00.03        
      57.37 1:02.32 1:02.19   58.15                                
 11 Attwood, Lexus            12 OSHAC                     NT    4:18.11        
    1:01.36 1:05.22 1:07.38 1:04.15                                
 12 Chaloux, Jade             11 WD                        NT    4:24.06        
      54.12 1:10.63 1:11.50 1:07.81                                
 13 Briden, Ava               12 WD                        NT    4:27.52        
    1:06.06 1:08.50 1:08.63 1:04.33                                
 14 Woodbury, Kya             11 NORAC                     NT    4:41.44        
    1:04.12 1:13.47 1:13.56 1:10.29                                
 15 Mohammed, Aaliya V        11 WD                   5:08.45    5:31.22        
    1:23.03 1:27.75 1:26.47 1:13.97                                
 -- Linton, Maria             11 NORAC                     NT         DQ        
 -- Odell, Chelsea            11 WD                        NT         DQ        
 
Event 23  Girls 13-14 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Teno, Abigail             14 NORAC                2:31.56    2:29.76        
      34.25   37.31   39.44   38.76                                
  2 Jones, Megan              13 NORAC                2:54.35    2:54.69        
      42.55   45.18   43.70   43.26                                
  3 Lebel, Zoë                13 NORAC                3:31.56    2:57.26        
      42.94   45.48   45.12   43.72                                
  4 Johnson, Hilary           13 NORAC                3:05.85    2:58.43        
      39.69   46.56   46.75   45.43                                
  5 Olcu, Olivya              13 NORAC                3:18.06    3:02.72        
      43.92   46.97   48.12   43.71                                
  6 Ross, Mackenzie           13 NORAC                3:03.60    3:02.83        
      41.90   45.00   47.87   48.06                                
  7 Forbes, Melinda           14 NORAC                2:53.07    3:07.55        
      45.33   47.40   49.26   45.56                                
  8 Fisher, Abigail           14 OSHAC                3:17.17    3:17.62        
      47.30   51.54   51.31   47.47                                
  9 Guite, Breann             13 NORAC                3:34.58    3:18.62        
      45.69   50.53   52.63   49.77                                
 10 Lloyd, Emery              13 WD                   3:23.36    3:22.25        
      50.31   51.63   51.18   49.13                                
 11 Tavoularis, Tara K        13 WD                   3:55.84    3:33.24        
      51.87   55.31   54.91   51.15                                
 12 Simpson, Mya              14 NORAC                4:17.06    3:36.88        
      52.25   56.25   56.69   51.69                                
 13 Halters, Ruby             13 OSHAC                4:21.01    4:04.75        
      56.37 1:04.76 1:04.06   59.56                                
 14 Bain, Megan               13 LLSC                      NT    4:17.08        
    1:01.88 1:06.18 1:05.38 1:03.64                                
 15 SearleS8SB8SM8, Ava       13 WD                   4:13.37    4:21.88        
    1:03.94 1:05.89 1:04.61 1:07.44                                
 -- Wannack, Olivia           13 OSHAC                4:10.86         DQ        
 
Event 23  Girls 15 & Over 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Inglis, Cayley            15 NORAC                3:42.50    3:27.31        
      50.06   53.13   54.69   49.43                                
  2 Martin, Makayla           16 NORAC                3:23.71    3:29.27        
      50.93   53.34   54.16   50.84                                
 
Event 24  Boys 11-12 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Simoes, Cristiano         11 OSHAC                     NT    3:36.31        
      49.62   55.63   56.69   54.37                                
  2 Richards, Andrew          11 WD                        NT    3:39.53        
      52.25   56.69   56.25   54.34                                
  3 Hutchinson, Blake         11 OSHAC                4:13.88    3:49.73        
      52.25 1:00.44 1:01.00   56.04                                
  4 Messina, Andrew           12 WD                   4:16.58    3:57.31        
      56.25 1:01.81   59.82   59.43                                
  5 White, Max                11 WD                        NT    4:01.00        
      56.73 1:02.97 1:03.38   57.92                                
 -- Behagg, Andrew M          12 WD                        NT         DQ        
 -- Lamoureux, Vance          11 NORAC                     NT         DQ        
 
Event 24  Boys 13-14 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Veurtjes, Ryan            13 OSHAC                3:20.78    3:19.50        
      47.94   50.97   51.78   48.81                                
  2 Inglis, Jamie             13 NORAC                3:37.25    3:19.51        
      43.03   54.94   52.96   48.58                                
  3 Lamoureux, Ozzy           13 NORAC                     NT    3:29.32        
      49.17   53.82   55.44   50.89                                
 
Event 24  Boys 15 & Over 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moyer, Nicholas           17 NORAC                2:54.44    3:01.18        
      38.56   43.38   43.37   55.87                                
  2 Cumberland, Charlie       17 NORAC                3:11.06    3:09.25        
      39.35   47.28 1:42.62                                        
 
Event 25  Girls 10 Year Olds 400 SC Meter Freestyle OPEN
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thomas, Madeline R        10 WD                   7:15.00    7:29.04        
      47.99   57.12   57.38   57.78   58.19   56.53   59.56   54.49
  2 Gallant, Tayissa          10 WD                   7:45.93    7:41.38        
      47.09   58.97 1:01.27 1:00.48 1:01.49 1:01.35   58.00   52.73
  3 Clancy, Hayley            10 WD                        NT    7:44.67        
      51.75 1:00.75   59.19   59.25 1:00.62 1:05.38   57.43   50.30
  4 Goodall, Emily            10 NORAC                     NT    7:45.46        
      48.20                 1:00.13   59.16 1:01.28 1:02.81   58.88
  5 Baglole, Rowan A          10 WD                        NT    8:07.88        
      54.80 1:01.16 1:03.62 1:03.29 1:03.09 1:06.06   58.94   56.92
 
Event 25  Girls 11-12 400 SC Meter Freestyle OPEN
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Decloux, Madison          12 LLSC                 6:12.49    6:00.56        
      39.94   45.43   46.25   46.50   45.57   45.93   45.75   45.19
  2 VanHalteren, Madelyn      12 LLSC                 6:36.73    6:17.33        
      41.88   48.00   49.37   48.63   49.87   47.62   46.82   45.14
  3 Everist, Keira            12 NORAC                7:15.37    6:59.07        
      45.34   52.73   53.37   53.41   52.87   54.16   53.43   53.76
  4 El Bekkali, Ayah          11 WD                        NT    7:07.88        
      45.44   52.31   54.50   56.94   56.12   56.31   54.82   51.44
  5 Ste Marie, Isabella       11 WD                        NT    7:12.83        
      47.19   54.56   55.56   55.38   56.75   55.02   56.66   51.71
  6 Guitard, Isabelle         12 NORAC                     NT    8:01.56        
      59.19   57.64 1:00.79   59.63 1:00.94 1:02.18 1:03.25   57.94
  7 Traverse, Julia           12 NORAC                     NT    8:11.31        
      49.41   59.62 1:08.72 1:00.59 1:04.79 1:04.50 1:06.71   56.97
  8 Inglis, Sarah             11 NORAC                     NT    8:31.43        
      51.20   55.41 1:17.03 1:07.47 1:06.06 1:07.32 1:02.21 1:04.73
  9 Popovich, Brooke V        11 WD                   7:30.00    8:45.19        
      57.19 1:09.37 1:07.56 1:05.44 1:05.32 1:06.43 1:07.00 1:06.88
 
Event 25  Girls 13-14 400 SC Meter Freestyle OPEN
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Teno, Abigail             14 NORAC                5:01.19    4:55.50        
      32.47   36.69   38.06   38.81   37.91   37.63   38.12   35.81
  2 Jones, Megan              13 NORAC                5:38.82    5:35.08        
      37.78   43.25   43.31   43.03   43.29   43.50   42.81   38.11
  3 SchockS10SB9SM10, Raina   14 NORAC                7:24.31    7:03.91        
      46.25   52.06   53.75   54.19   54.37   54.00   54.88   54.41
  4 Richards, Kate            14 WD                   6:58.28    7:48.57        
      49.00   59.83 1:00.23 1:01.50 1:02.19 1:00.31 1:00.50   55.01
  5 Bain, Megan               13 LLSC                 8:35.32    7:59.86        
      52.85 1:01.81 1:00.87 1:03.84 1:04.29 1:03.75 1:01.62   50.83
 
Event 25  Girls 15 & Over 400 SC Meter Freestyle OPEN
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jones, Rebecca            17 NORAC                4:53.56    4:59.19        
      33.83   38.11   39.06   37.31   37.69   37.44   38.44   37.31
  2 Johnson, Hannah           15 NORAC                5:26.08    5:22.62        
      34.82   39.90   40.59   41.91   41.47   42.00   41.44   40.49
  3 Wilson, Tristin           15 NORAC                6:14.50    6:06.19        
      39.69   45.93   47.57   47.43   48.57   46.93   46.38   43.69
  4 Inglis, Cayley            15 NORAC                7:16.44    6:51.24        
      43.94   52.00   54.68   52.13   54.08   53.23   53.82   47.36
 
Event 26  Boys 10 Year Olds 400 SC Meter Freestyle OPEN
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wintels, Daniel           10 LLSC                 7:27.95    6:50.15        
      45.74   51.44   52.59   52.82   52.94   53.18   52.72   48.72
 
Event 26  Boys 11-12 400 SC Meter Freestyle OPEN
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lacourciere, Alex         12 WD                   7:09.13    6:35.52        
      46.67   52.38   50.65   50.97   49.26   48.94   49.36   47.29
  2 Smeaton, Harrison         11 LLSC                 6:52.43    6:50.47        
      46.37   51.94   52.00   52.52   54.11   54.00   52.56   46.97
  3 Lamoureux, Vance          11 NORAC                     NT    7:45.25        
      48.00   56.94 1:00.50   59.87 1:00.13   58.56 1:00.19 1:01.06
 
Event 26  Boys 13-14 400 SC Meter Freestyle OPEN
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Roberts, Nate             13 WD                   5:59.92    5:39.71        
      37.75   41.13   43.62   43.75   39.63   44.00   43.95   45.88
  2 Inglis, Jamie             13 NORAC                6:49.85    6:29.47        
      41.41   47.87   50.35   50.53   51.53   50.75   50.75   46.28
  3 Lamoureux, Ozzy           13 NORAC                     NT    7:11.77        
      43.14   49.25   53.28   54.82   56.94   58.12   58.06   58.16
 
Event 26  Boys 15 & Over 400 SC Meter Freestyle OPEN
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stever, Aidan             15 NORAC                4:26.88    4:42.71        
      31.96   36.03   36.18   36.03   36.57   35.75   35.87   34.32
  2 Atkinson, William         15 OSHAC                6:36.14    6:35.82        
      42.33   48.97   51.29   52.97   52.84   51.75   51.15   44.52